Czarnobyl - do serca katastrofy

PA110338.JPG

19-28.04.2022

Przemierzymy zachodnią Ukrainę, by dotrzeć to tajemniczej Strefy. Wybierzemy się w podróż w czasie - po nowoczesnych szosach i drogach jak ser szwajcarski. Z noclegami w hotelach i pensjonatach. 
Zajrzymy do Kijowa, gdzie popływamy statkiem po Dnieprze, odwiedzimy Szumsk, Tarnopol, Krzemieniec i Zbaraż. Naszymi land-czołgami zjedziemy z asfaltu, by szutrami i leśnymi drogami dojechać w głąb ukraińskich lasów i do wiosek, gdzie czas się zatrzymał. 
Wędrówka po Ukrainie jest jak poglądowa podróż w czasie. Architektura, odzież, potrawy i mentalność... 
Czarnobyl, Prypeć i cała Strefa będą kluczowymi punktami, które - uwierzcie - zrobią wrażenie na wszystkich!
Zapraszamy każdego pełnoletniego - nie wymagamy przy tej wyprawie ani kondycji, ani szczególnego sprzętu. Za to przyda się ciekawość świata. 

Przerażonych perspektywą przebywania w pobliżu czarnobylskiego reaktora informujemy, że całodzienna penetracja Zony nie dostarcza nawet tyle promieniowania, co jedno prześwietlenie. 

Podczas podróży spotkamy ludzi niebogatych, ale gościnnych, z otwartymi duszami i przyjaznych podróżnym. Dostrzeżemy też kolosalny, dawno już u nas zapomniany kontrast między szybko rozwijającymi się miastami a zapomnianymi przez wszelakich bogów wioskami. 

A wracając z Ukrainy, nigdy już nie będziecie narzekać na stan polskich dróg!

cz4

Koszt

3300 złotych + bilet do Strefy (ok. 100$)

 

 

W cenie

  • miejsce na pokładzie samochodu

  • przewodnictwo

  • noclegi

  • wyżywienie

  • ubezpieczenie podróżne

  • bilety do zwiedzanych obiektów

  • Facebook
  • YouTube

Dla kogo? 

Zapraszamy uczestników pełnoletnich. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, nie mogą wejść na teren Strefy. 

Udział w wyprawie nie wymaga szczególnych umiejętności ani specjalistycznego sprzętu. Wygodne ubranie wystarczy w zupełności. 

Prowadzący 

Krzysztof Petek

maczeta_edited.jpg

Plan 

DZIEŃ PIERWSZY

Poranny wyjazd z Krakowa, granica, Lwów, przejazd do centrum, obiad, odwiedziny na lwowskim rynku, wieczór integracyjny, nocleg w hotelu

czarnobyl_trasa.jpg

DZIEŃ DRUGI
Przejazd do Szumska i Uhorska, trasa leśnymi duktami, udział w działaniach przeprawowych; Krzemieniec, odwiedziny w ruinach zamku, zakwaterowanie w hotelu, wieczór przy ognisku lub kominku
DZIEŃ TRZECI
wyjazd na kolejny dzień terenowych zmagań w rejon na północ od Szumska; odwiedziny w niegdyś polskiej wsi Stożek, penetracja opuszczonego i zarośniętego lądowiska leśnego, obiad w terenie; odwiedziny w części infrastruktury opuszczonej kopalni, przyjazd do Ostroga, zakwaterowanie w hotelu, posiłek; odwiedziny w lokalnym browarze; wieczorne zwiedzanie ostrowskiego zamku 
DZIEŃ CZWARTY
Przejazd do Kijowa, wieczorny spacer po centrum, odwiedziny na Placu Wolności (Majdan), kolacja przy świecach
DZIEŃ PIĄTY
Całodzienna wyprawa do Czarnobyla, Prypeci i Strefy, powrót do Kijowa
DZIEŃ SZÓSTY
rejs po Dnieprze, podróż jedną z najgłębszych linii metra na świecie, 
dojazd do Tarnopola,  zakwaterowanie w hotelu nad zalewem; kolacja w restauracji z widokiem na jezioro
DZIEŃ SIÓDMY
penetracja zamku w Zbarażu, zwiedzanie Tarnopola, pożegnalna kolacja z prezentacją fotografii z wyprawy, wręczenie pamiątkowych niespodzianek
DZIEŃ DZIEWIĄTY
powrót samochodami terenowymi do Krakowa (do 10 godzin).

UWAGA! Ze względu na niemożność określenia czasu przekraczania granicy (od 1 do 7 godzin), nie sposób określić dokładnej godziny powrotu do Krakowa. 

Dla chętnych: nocleg w hotelu w Krakowie (koszt dodatkowy).