top of page

O autorze

PISARZ   PO​​DRÓŻNIK   DETEKTYW

Autor książek sensacyjno-przygodowych dla wszystkich pokoleń. Adept amerykańskich szkoleń technik konstrukcji fabularnej powieści, systemów wizualizacji, budowy bohatera i zarządzania rekwizytem. 
W książkach i publikacjach promuje empatię, otwartość na różnorodność kulturową i aktywną pomoc potrzebującym. 

Liczne podróże pozwalają mu zbierać materiał do powieści na różnych kontynentach, dzięki czemu podczas spotkań autorskich może pokazać fotografie i opowiedzieć o spotkaniach z niezwykłymi zwyczajami. 

kp1_1a_edited_edited.jpg

Nie pytajcie, którą z moich profesji lubię najbardziej. Wszystkie one przenikają się i wpływają na siebie. 

PODRÓŻNIK  PISARZ  DETEKTYW

maczeta_edited.jpg
lr.jpg

Krzysztof Petek organizuje wyprawy samochodami terenowymi, docierając do Transylwanii, Czarnobyla, Skandynawii, penetrując Peloponez, Mołdawię i Albanię. Organizuje także ekspedycje do Ameryki Południowej i na Daleki Wschód, na Kamczatkę i Syberię. 

Czytelników swoich książek zabiera na doroczne obozy survivalowe, prowadzi szkolenia ratunkowe, przeprawowe, samoobrony, retoryki i erystyki. 

Dla grup zorganizowanych opracowuje i prowadzi specjalne wyprawy i eventy. 

Szczegóły można poznać na stronie WYPRAWY

DETEKTYW  PODRÓŻNIK  PISARZ

Nie śledzi niewiernych małżonków i nie szuka zgubionych kluczy. Krzysztof Petek korzysta z licencji detektywa, prowadząc śledztwa kulturowe, poszukując skarbów, odnajdując dokumenty i ślady przeszłości. Przyjmuje zlecenia ekskluzywne, ciekawe, nietuzinkowe. 

Dzięki kilkuletniemu przeszkoleniu w oddziale specjalnym, bierze udział w poszukiwaniu osób zaginionych w najtrudniejszym terenie, szkoli poszukiwaczy i korespondentów wojennych w technikach przetrwania w sytuacji zagrożenia, katastrofy, deprywacji. 

Efekty swojej pracy detektywistycznej ukazał w niektórych książkach z serii "Porachunki z przygodą", wykorzystał w "Całe złoto El Dorado" i najnowszej serii o przygodach detektywa Smugi. 

Jako detektyw specjalizuje się także w działania prewencyjnych w środowisku młodzieży, z którą pracuje i dla której pisze książki. Rodzice zlecają mu czasem testy bezpieczeństwa swoich dzieci - także w kwestii zagrożenia ze strony używek, sekt czy kontaktów ze środowiskami przestępczymi. 

sam_edited_edited.jpg
bottom of page