top of page

Książki

Empik.com - tu możesz kupić wersje cyfrowe i audiobooki

3d-book.png

ZAGADKA PŁACZĄCEJ STUDNI

Mali detektywi

Rodzeństwo ośmiolatków - Zuzia i Bartek - tropią duchy w starym dworze w Beskidach. Coś płacze i stęka w tej części dworu, która zamknięta jest na kłódkę i opuszczona od lat. W dodatku pojawiają się tam dziwne światła!

Wieczorem mali detektywi wyruszają do sklepu w towarzystwie dwójki młodych przyjaciół - i oczywiście swojego nieodłącznego kota Pimpka. Czy jednak nie pomylą drogi?

  • Dlaczego mysz musi zniknąć?

  • Czym jest pozioma ściana i dziwnie sucha dziura?

  • Kto w niej jęczy?

  • Co młodzi detektywi znaleźli przy starym grobowcu?

 

Część książki stanowi tekst, część - rodzaj komiksu do czytania przez małych łowców przygód.

 

> z dedykacją autorską kup tę książkę TUTAJ

P11-book.png

TOKSYCZNA SZARADA

Porachunki z przygodą

Jajco, Marta, Pchełka i Pucek wyruszają na kajakowy spływ szlakiem Krutyni. Wakacje mają ich odciąć od niebezpiecznych przygód - a Jajco chce podreperować swoje układy z Martą. Cóż z tego, kiedy już na starcie wpada na spiskujących członków organizacji przestępczej i na szlak wyrusza z wiosłem, grożącym mu niebezpieczeństwem i małym wisiorkiem, który okaże się wielkim znaleziskiem. 

Czy milczący Pucek oraz wszytkowiedzący Pchełka ze swoją dziewczyną - niewielewiedzącą Pauliną - wesprą przyjaciela w akcji? 

Wersja cyfrowa dostępna na Empik.com

z dedykacją autorską kup tę książkę TUTAJ

3d-book.png

SZCZAWNICKI SKARB

dla dorosłych, młodzieży

Jan Smuga, prywatny detektyw i dziennikarz, przyjeżdża po latach do Szczawnicy-Zdroju. Na nowo odkrywa piękny kurort, jednocześnie poszukując odpowiedzi na niepokojąca zagadkę. 

W działaniach pomaga mu piękna, tajemnicza blondynka. 

Czy jednak faktycznie pomaga? 

Tratwy na Czarnym Dunajcu, nurkowanie w jaskini, rozmowy z klimatycznych kawiarenkach... Kryminał z nutą krajoznawczej przyprawy. 

W wersji cyfrowej szukaj na na Empic.com          wersja papierowa ukarze się w roku 2024

copia.jpg

Wojna u progu – poradnik przetrwania

dla dorosłych, młodzieży

Jak przetrwać podczas konfliktu wojennego? Uciekać z miasta, czy w nim pozostać? Co trzeba wiedzieć, gdy zabraknie elektryczności lub ogrzewania? Czy można liczyć na ewakuację zorganizowaną według zasad Konwencji Genewskiej? Co powinno znaleźć się w worku ewakuacyjnym? Jakim mediom ufać w warunkach wojny dezinformacyjnej? Jak zachować się podczas eksplozji broni jądrowej? Pytań jest dużo.

Autorzy zalecają, jak przygotować się mentalnie i materialnie na najgorszy scenariusz.

Bądź świadom zagrożenia, wzmocnij czujność i podejmij odpowiednio wcześniej kroki zapobiegawcze. Ten bezcenny poradnik może pomóc uratować́ życie własne i innych. Zainwestuj w siebie. Przeczytaj dzisiaj, a unikniesz problemów jutro.

Rad udziela Jacek Pałkiewicz, który uczył strategii przetrwania w skrajnie surowych i niegościnnych środowiskach kosmonautów i elitarne jednostki antyterrorystyczne. Wspomaga go Krzysztof Petek, specjalista psychologii działań w sytuacjach krytycznych.

Krzysztof Petek posiada egzemplarze autorskie - chętnych prosimy o kontakt mailowy z autorem: krzysztof.petek@gmail.com

Tysiac bochenkow-okl-wst-3D-1500.png

Tysiąc bochenków – zapiski z zaplecza wojny

dla dorosłych, młodzieży

O co naprawdę chodzi w wojnie Rosji przeciw Ukrainie?
Dlaczego Ukraińcy nie chcą wrócić pod skrzydła Rosji?
Czym różnią się te narody?
Dlaczego Rosjanie nie mają szansy wygrać tej wojny?
Z Serhyjem Syniukiem, tłumaczem polskiej literatury, doktorem historii, napisaliśmy książkę o zapleczu konfliktu. O bibliotekarkach lepiących pierogi i piekących chleby. O rolnikach w kamizelkach kuloodpornych. I dzieciach wyplatających siatki maskujące.

KUP TĘ KSIĄŻKĘ  TUTAJ

okladka_front_www.jpg

Przygody Julka – JESTEM NOWY

dla dzieci

Nie jest dobrze spóźnić się do szkoły.

Zdarzyło Ci się to kiedyś? Ile to było? Pięć minut? Godzina?

Poznaj Julka, który przyszedł do pierwszej klasy spóźniony o dwa miesiące!

Wszyscy już się znają, a on – z gipsem na ręce i dziwnymi pomysłami w głowie – musi poradzić sobie ze znalezieniem miejsca w zupełnie nowym świecie.

Wejdź z Julkiem do labiryntu, wyprowadź psa sąsiadki, wywołaj ducha dziadka – a na koniec zobacz, co z tego wyniknie.

Książka w zabawny sposób opowiada o integracji, rozwiązywaniu konfliktów i odróżnianiu dobra od zła.

1619082957_edited.jpg

WYCINANKA

kryminał                         tylko dla dorosłych!

Jan Smuga, prywatny detektyw, ma niebywały dar wplątywania się w niewiarygodne kłopoty. Zlecenie atrakcyjnej prawniczki zmienia się w obcowanie z ponurą zbrodnią. Zaplątany w poszukiwanie nieuchwytnego psychopaty, nie ma szans na wyjście z rozgrywki bez szwanku.

Czy uzbrojona blondynka zmieni jego życie? Jak głęboko detektyw da się wciągnąć w romans z agentką? Czy wystarczy mu sił, by pokonać bramy zagadki, ukrytej za murami świątyń i urzędów?

Walcząc o życie kolejnych uprowadzonych ofiar, Smuga nie zawaha się złamać odwieczne tabu i przekroczyć społeczne normy.

KUP TĘ KSIĄŻKĘ TUTAJ

upior.jpg

ZAGADKA KASZLĄCEGO UPIORA

dla dzieci

Oto opowieść o ośmioletnich detektywach - zwariowanym rodzeństwie Zuzi i Bartku. W pierwszej części wyjeżdżają z rodzicami do pałacu remontowanego przez ich wujka. Spotykają młodego Syryjczyka, jego rodziców i... upiora, który włada zamkniętą wieżą!

Co przyniesie samodzielne śledztwo? 

Jak zdobyć klucz do bramy? 

Czy niedźwiedź wisi w tunelu do góry nogami? 

I czy to możliwe, by na obiad były koty? 


Część książki stanowi tekst, część - rodzaj komiksu do czytania tekstu przez małych łowców przygód.

okladka_babcia_front.jpg

ZAGADKA BRYKAJĄCEJ BABCI

dla dzieci

Książka odsyła rodzeństwo ośmiolatków do starego domu, który kupiła ich ciocia.

Nocą dostrzegają, że schorowana babcia biega po korytarzach - i oczywiście postanawiają to sprawdzić. Z pomocą niepełnosprawnego kuzyna tropią ducha, który krąży po korytarzach, opukuje ściany i znika w tajnej komnacie.  Część książki to prosty tekst - część stanowi komiks. 

  • ​Dlaczego dzieci nie mogą powiedzieć rodzicom o podejrzeniach? 

  • Czy babcia biega po dachach? 

  • Dlaczego mysz ujeżdża kota? 

  • Czy śpiąca babcia potrafi fruwać pod sufitem? 

  • Co oznaczają tajemnicze słowa na starym planie? 

  • Kto poluje na skarb? 


Część książki stanowi tekst, część - rodzaj komiksu do czytania tekstu przez małych łowców przygód.

KUP TĘ KSIĄŻKĘ TUTAJ

spokojn.jpg

SPOKOJNE WAKACJE

wakacyjne śledztwo

Przygody trzech przyjaciół, którzy po raz pierwszy wyruszają bez rodziców na wakacje. Jadą na Mazury do cioci-babci, by natychmiast wplątać się w śledztwo prowadzone nocami w ruinach krzyżackiego zamku. 

Niesamowita komedia omyłek, będąca efektem zwariowanej wyobraźni chłopców, zaprowadzi ich nocą w podziemia zamku, każe tropić niewidomego mężczyznę z psem i poszukiwać tajemniczego włamywacza. 

Kim jest tajemniczy mistrz sztuk walki? 

Czy Czerwony kapturek pija ocet?

Kto włamał się do babci? 

Nie czytaj przy jedzeniu, bo ze śmiechu pobrudzisz cały pokój! 

AUDIOBOOK już na empik.com!

amulet.png

AMULET PECHA

wakacyjne śledztwo – druga część do "Spokojnych wakacji"

Trzej przyjaciele lądują nad jeziorem, ale wbrew własnej woli – uprowadzeni przez szajkę, której nadepnęli na odcisk. W jaki sposób nie tylko radzą sobie z przeciwnościami, ale i pomagają innym? Jak młodzi chłopcy mogą uratować komuś życie? Czy mały koralik może odmienić los smutnej dziewczynki? 

Dalsze przygody bohaterów "Spokojnych wakacji" pozwolą znów śmiać się przez kilka godzin i prowadzić tajemnicze śledztwo z nastoletnimi przyjaciółmi, których wyobraźnia prowadzi tajemniczymi ścieżkami. 

Kim okaże się człowiek, podglądający ich przed noktowizor? 

Co chłopcy zrobią z szansą zagrania w filmie? 

I czy wolni ukraść psa? 

boym_edited.jpg

MICHAŁ BOYM – POSEŁ CHIŃSKIEGO CESARZA

publicystyka historyczna - napisana we współpracy z Jackiem Pałkiewiczem

Michał Boym, siedemnastowieczny jezuita z Lwowa, dotarł w najdalsze zakątki Chin i zabłysnął mądrym, wyważonym, naukowym opisem Państwa Środka. Polski botanik, biolog i etnolog opanował dwa najważniejsze języki chińskie, dzięki czemu mógł sporządzić ogrom zapisków dotyczących kultury, historii, geografii i medycyny obcej nam dotąd cywilizacji. Jego dzieła, przywożone i przesyłane do Europy, a nawet – wbrew woli papieża – publikowane, wnosiły powiew świeżości w postrzeganie odległego ludu. Zdobyta wiedza pozwoliła zaadaptować nieznane dotąd sposoby leczenia, a zdobyte informacje dały rosnącym w siłę mocarstwom europejskim głębszy wgląd w organizację chińskiego społeczeństwa. 

benedykt.jpg

BENEDYKT POLAK – PIERWSZY POLSKI PODRÓŻNIK

publicystyka historyczna - napisana we współpracy z Jackiem Pałkiewiczem

Benedykt Polak to pierwszy znaczący polski podróżnik. Na dekadę przed urodzeniem Marco Polo odbył osiemnastomiesięczną podróż do Mongolii, towarzysząc papieskiemu legatowi, Janowi di Carpini, w poselskiej misji.

Piechotą i konno, z wrocławskiego klasztoru franciszkanów, przez Ruś i dzisiejszy Kazachstan dwaj mnisi, eskortowani przez tatarskich wojowników, dotarli do nieznanego Europie świata koczowniczych plemion, przemierzając niemal całe terytorium największego podówczas lądowego imperium świata. Relacje z tej pełnej niebezpieczeństw wyprawy zostały spisane natychmiast po powrocie Benedykta, odczarowując baśniowo-demoniczny obraz, jaki pokutował w kręgach cywilizacji chrześcijańskiej od kilkuset lat. Hordy mongolskie - choć nadal groźne i siejące popłoch - odarte zostały z nimbu piekielnej tajemniczości, stając się w oczach europejskich strategów zwykłą, doskonale wyszkoloną, armią. Armią do pokonania.

T (1).jpg

ZAKLĘCIE DLA GOLEMA

dla dzieci                                                                                        KUP Z DEDYKACJĄ

"Zaklęcie dla Golema. Praga" to początek serii przygodowej: "Zagadki i Tajemnice". Akcja każdej z pięciu części rozgrywa się w innym europejskim mieście. Tym razem wysłaliśmy autora do Pragi, by opisał przygody trójki wyjątkowo bystrego rodzeństwa: 10-letniego Dominika i jego młodszych sióstr bliźniaczek: Uli i Wery, którzy z teczką pełną tajemniczych zapisków pozostawionych im w spadku przez dziadka, podczas swych podróży po Europie (oczywiście w towarzystwie rodziców), rozwiązują zagadki, wyjaśniają tajemnice i poszukują zaginionych dzieł sztuki...

Czy w Pradze odszukają legendarnego Golema, ulepionemu, według legendy, przez Rabina Löwa w dzielnicy Josefov w zakolu Wełtawy?

Jaką moc ma zaklęcie? 

I czy warto wybrać się do Pragi?

diamentowy_poscig_cien.jpg

DIAMENTOWY POŚCIG

PRZYGODA

Dlaczego lekkomyślna Wiki "pożyczyła" z doskonale chronionego pomieszczenia naszyjnik z bezcennym brylantem? Czy Julka, niewidomy Daniel i Kuba z młodszym bratem Benkiem zdołają jej pomóc, gdy pojawia się problemy? Jakie tajemnice kryje w sobie stary dwór?

W remontowanym dworze spotykają się dzieci osób prowadzący prace. Pochodzą z różnych środowisk, z metropolii i wiosek, z rodzin o bardzo różnym statusie materialnym. Mimo nieporozumień łączy je wspólne zadanie, które muszą wykonać w ciągu kilku godzin. 

Czy niewidomy chłopiec może zostać przywódcą grupy?

Jak nowoczesny komputer pomoże w rozwikłaniu historycznej zagadki?

Kto się boi - a kto nocą wejdzie do stuletniego grobowca? 

cale-zloto-el-dorado.jpg

CAŁE ZŁOTO EL DORADO

dla czytelnika dorosłego

Legendarne El Dorado od czasów konkwisty chronione jest przez inkaskie tajne stowarzyszenie. Celem tej grupy jest zatarcie śladów wiodących do Miasta Złota.
Jacek Paluchiewicz przedziera się ze swoją wyprawą przez dżunglę. Celem jest zlokalizowanie legendarnego Paititi. Tylko szef wyprawy zdaje sobie sprawę, że stawka jest znacznie wyższa. 

Mimo fikcyjnej akcji, fabuła oparta jest na efektach autentycznych ekspedycji, w których wziął udział autor. Jako asystent Jacka Pałkiewicza przemierzył w skrajnych warunkach dorzecze Amazonki, przedzierał się przez mokradła, budował schronienia w sercu selvy i pływał indiańskimi łodziami, by na bagnach łapać kajmany.

To prawdziwe kino akcji, połączone z rzetelnym opisem amazońskiej dżungli, wyglądu i obyczajów zamieszkujących ją plemion i sprawdzonych na własnej skórze trudach wyprawy przez niezmierzony ocean zieleni. Książka rekomendowana przez Jacka Pałkiewicza!

okladka_gra_3_FRONT.jpg

GRA W TRZY KARTY

trylogia GRA                                                                                      KUP AUDIOBOOK

Paweł budzi się w ciemnym pomieszczeniu. Nie ma bladego pojęcia, gdzie jest, jak długo tu leży. Co gorsza - nie może sobie przypomnieć, KIM jest! Z pomocą dziewczyny spotkanej w ciemnym lochu przypomina sobie swoje imię. I nic więcej! Wspólnie walczą o przetrwanie w niesprzyjających warunkach i o powrót wspomnień Pawła. Czy jednak ta wiedza przyniesie spokój?

GRA to trzy opowieści o młodych ludziach, wchodzących w pełnoletność, którym los daje jeszcze jedną szansę, choć nie byli dotąd aniołkami. Otwierają oczy - i mogą być kim innym, gdzie indziej. Zamknąć za sobą furtki, zatrzasnąć bramy, zatrzeć ścieżki. Co więcej - nie mają wyboru, żadne z nich bowiem nie pamięta, kim jest, jak się nazywa, ile ma lat i dlaczego potrafi to, co potrafi. Każde z nich walczy o wspomnienia, ale im więcej okruchów przeszłości układa się w mozaikę, tym mniej mają ochotę do tej przeszłości wracać. 

Czy jednak można zacząć wszystko od nowa, nie mówiąc choćby prostego "przepraszam" ludziom, których się skrzywdziło? 

AUDIOBOOK już na empik.com!

okladka_gra_w_ciemno_FROMT.jpg

GRA W CIEMNO

trylogia GRA

Karolina straciła pamięć w wypadku. Troskliwa rodzina próbuje jej przywrócić wspomnienia. Udaje się. Tylko czyja to pamięć?!

GRA to trzy opowieści o młodych ludziach, wchodzących w pełnoletność, którym los daje jeszcze jedną szansę, choć nie byli dotąd aniołkami. Otwierają oczy - i mogą być kim innym, gdzie indziej. Zamknąć za sobą furtki, zatrzasnąć bramy, zatrzeć ścieżki. Co więcej - nie mają wyboru, żadne z nich bowiem nie pamięta, kim jest, jak się nazywa, ile ma lat i dlaczego potrafi to, co potrafi. Każde z nich walczy o wspomnienia, ale im więcej okruchów przeszłości układa się w mozaikę, tym mniej mają ochotę do tej przeszłości wracać. 

Czy jednak można zacząć wszystko od nowa, nie mówiąc choćby prostego "przepraszam" ludziom, których się skrzywdziło? 

AUDIOBOOK już na empik.com!

okladka_gra_20_FRONT.jpg

GRA W DWADZIEŚCIA PYTAŃ

trylogia GRA

Kacper nie wie, jak znalazł się w szpitalu. Rozumie jednak, że jeśli natychmiast stąd nie ucieknie, nie wyjdzie z tej przygody żywy...

GRA to trzy opowieści o młodych ludziach, wchodzących w pełnoletność, którym los daje jeszcze jedną szansę, choć nie byli dotąd aniołkami. Otwierają oczy - i mogą być kim innym, gdzie indziej. Zamknąć za sobą furtki, zatrzasnąć bramy, zatrzeć ścieżki. Co więcej - nie mają wyboru, żadne z nich bowiem nie pamięta, kim jest, jak się nazywa, ile ma lat i dlaczego potrafi to, co potrafi. Każde z nich walczy o wspomnienia, ale im więcej okruchów przeszłości układa się w mozaikę, tym mniej mają ochotę do tej przeszłości wracać. 

Czy jednak można zacząć wszystko od nowa, nie mówiąc choćby prostego "przepraszam" ludziom, których się skrzywdziło? 

AUDIOBOOK już na empik.com!

okladka_hydra_katarzyna_fro.gif

TROP KATARZYNY

Operacja HYDRA

Katarzyna wie, jaki los ma spotkać grupę jej rówieśniczek, które zniknęły z domów w ciągu ostatnich tygodni. Poszukując zaginionej córki ministra, musi na czas odnaleźć nie tylko ludzi, ale również dane, które zetną głowę Hydrze. 

Seria Operacja HYDRA ukazuje młodzieży zagrożenia, które realnie wokół nas istnieją. Autor nazywa po imieniu niebezpieczne środowiska i zachowania, pokazując jednocześnie szesnastoletnich ludzi, którzy stawili im czoło. I wygrali, ratując życie innym.

okladka_hydra_waldemar_fron.gif

ŚLAD WALDEMARA

Operacja HYDRA

Waldemar był pewien, że faszyzm to idea skompromitowana na zawsze. Nadeszła jednak chwila, gdy musi wejść w środowisko, które zbrodniarzy nazywa bohaterami a terrorystów – biznesmenami. Trzeba przekonać nastolatków, że są narzędziami w ręku przestępców.

Seria Operacja HYDRA ukazuje młodzieży zagrożenia, które realnie wokół nas istnieją. Autor nazywa po imieniu niebezpieczne środowiska i zachowania, pokazując jednocześnie szesnastoletnich ludzi, którzy stawili im czoło. I wygrali, ratując życie innym.

okladka_hydra_ewelina_front.gif

DROGA EWELINY

Operacja HYDRA

Ewelina wnika w środowisko ludzi, którzy są skłonni uprowadzić dziecko, by sprzedać je bogatym obcokrajowcom. Wbrew prawu i poza wszelką kontrolą.

Pora odnaleźć porwane dzieci.

Seria Operacja HYDRA ukazuje młodzieży zagrożenia, które realnie wokół nas istnieją. Autor nazywa po imieniu niebezpieczne środowiska i zachowania, pokazując jednocześnie szesnastoletnich ludzi, którzy stawili im czoło. I wygrali, ratując życie innym.

okladka_hydra_mirek_front.gif

TRASA MIRKA

Operacja HYDRA

Mirek ma odnaleźć dwójkę młodych ludzi uprowadzonych przez mroczną sektę. Przemierza Polskę świeżym jeszcze śladem. Nie może zmylić dróg - stawką jest ludzkie życie. Musi pokonać uciekający czas i zorganizowaną grupę przestępców.

Seria Operacja HYDRA ukazuje młodzieży zagrożenia, które realnie wokół nas istnieją. Autor nazywa po imieniu niebezpieczne środowiska i zachowania, pokazując jednocześnie szesnastoletnich ludzi, którzy stawili im czoło. I wygrali, ratując życie innym.

okladka_hydra_patrycja_front.gif

TRAKT PATRYCJI

Operacja HYDRA

Patrycja wyrusza na poszukiwania skarbów. Musi je odkryć przed tymi, którzy odnaleziony majątek chcą zainwestować w handel narkotykami, rozwój młodzieżowych grup przestępczych, porwania. Do skarbu prowadzi zawiła ścieżka, którą zostawił założyciel przestępczej grupy. 

Seria Operacja HYDRA ukazuje młodzieży zagrożenia, które realnie wokół nas istnieją. Autor nazywa po imieniu niebezpieczne środowiska i zachowania, pokazując jednocześnie szesnastoletnich ludzi, którzy stawili im czoło. I wygrali, ratując życie innym.

okladka_hydra_janusz_front.gif

ŚCIEŻKA JANUSZA

Operacja HYDRA

Janusz ma za zadanie odnaleźć ogromną przetwórnię narkotyków. Dowiaduje się, że w najbliższych dniach pojawi się tam największa w historii kraju dostawa białej śmierci. Ma tydzień, by zapobiec zalaniu polskich szkół niebezpiecznym towarem. 

Seria Operacja HYDRA ukazuje młodzieży zagrożenia, które realnie wokół nas istnieją. Autor nazywa po imieniu niebezpieczne środowiska i zachowania, pokazując jednocześnie szesnastoletnich ludzi, którzy stawili im czoło. I wygrali, ratując życie innym.

kolekcja.jpg

KOLEKCJA ŁOWCY CIENI

Porachunki z przygodą

Zmory z przeszłości powracają i Jajco będzie musiał stawić im czoła. Co było w skrytce w aucie, w którym zginął jego ojciec? Dlaczego wraca zmora z przeszłości – Pasiak – i chce pozbawić życia Jajca, Pucka, Pchełkę i Martę? I czy w Beskidzie Żywieckim można spotkać yeti? 

Podczas mroźnego Sylwestra cała Polska się bawi, a Jajco walczy o życie. Swoje, ale i trójki przyjaciół. Nie może liczyć na czyjekolwiek wsparcie. Zdaje sobie sprawę, że jeden błąd może oznaczać klęskę. 

Kolejna opowieść o zwycięstwie logiki, spostrzegawczości i wiedzy, połączonej z fizyczną sprawanością. 

A przy tym o sile przyjaźni i ryzyku, jakie można ponieść, ratując tę, którą naprawdę się kocha. Nawet jeśli tak trudno się do tego przyznać. 

wszystko.jpg

WSZYSTKO W SWOIM CZASIE

Porachunki z przygodą

Tym razem akcja rozgrywa się we Wrocławiu. Jajco z przyjaciółmi musi odnaleźć urządzenie, którego szukają agenci zagranicznych wywiadów oraz bandyci. Z powodu tego wynalazku zginęło już kilka osób. Kro będzie następny?

Jajco wcale nie chce być po raz kolejny wplątany w mroczną i niebezpieczną zagadkę. Kiedy kolega prosi go o pomoc w rozwiązaniu zagadki tajemniczej śmierci swojego dziadka, Jajco nie od razu się zgadza. Obiecał swojej dziewczynie, Marcie, że z niebezpiecznymi sprawami już koniec i że od teraz będzie na siebie uważał. Niestety, wszystko się komplikuje, kiedy Jajco daje się podejść jak dziecko i założyć sobie na rękę niezwykły i niebezpieczny zegarek.

Od tej pory chodzi nie tylko o rozwiązanie zagadki, ale także o życie samego Jacka.

koszmarna.jpg

KOSZMARNA PRZESYŁKA

Porachunki z przygodą

Podczas obozu wędrownego na Mazurach Jajco, Pucek i Pchełka zauważają, że ich opiekun, reporter Krzysztof, dziwnie się zachowuje i najwyraźniej coś przed nimi ukrywa. Okazuje się, że poszukuje on złota ukrytego przez Niemców na Mazurach pod koniec II wojny światowej. Młodzi przyjaciele postarają się mu pomóc, jednak nie zdają sobie sprawy, w jakim niebezpieczeństwie mogą się znaleźć.

Złota poszukuje równocześnie grupa bezwzględnych specjalistów, których przysłał do Polski wciąż żyjący hitlerowski zbrodniarz. 

Pościg z czasem, sztuka uniku i niezwykłe spotkania splotą się z ogniskami nad jeziorami i radosnymi wakacjami. 

bezlitosna.jpg

BEZLITOSNA FALA

Porachunki z przygodą

W jakie tarapaty wpakował się znowu Jajco? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań znajdą w Bezlitosnej fali młodzi wielbiciele mocnych wrażeń. Przeżyją emocjonujące przygody w towarzystwie odważnego Jajca i jego przyjaciół: ostrożnego Pucka, erudyty Pchełki i pięknej Marty. ich przeciwnikami będą tym razem ludzie z fałszywego komitetu przeciwpowodziowego, a tłem wydarzeń - powódź tysiąclecia w 1997 roku.

Jajco i jego przyjaciele mają spędzić wakacje w gospodarstwie na Opolszczyźnie. Cisza, spokój, pies, krówki i spacery. Wezbrane wody Odry przerywają jednak sielankę, sadowiąc młodych ludzi w oku cyklonu. Sytuacja zmusza ich do walki z żywiołem i ludźmi, którzy bezwzględnie wykorzystują katastrofę. 

trzy.jpg

TRZY DNI OD TERAZ

Porachunki z przygodą

Jajco ucieka z policyjnego aresztu, aby samemu odnaleźć Netkę i udowodnić, że jest niewinny. Ma na to niecałe trzy dni. Jednocześnie musi ukrywać się przed policją, która go poszukuje, a po ucieczce lista oskarżeń względem niego stale rośnie. Czy w takiej sytuacji Jajco będzie mógł zaufać swoim przyjaciołom? Jak zakończy się ta przygoda? Z pomocą przyjdzie reporter Krzysztof razem ze swoimi elektronicznymi gadżetami. 

Zaufanie przyjaciół zostanie wystawione na próbę a samotny pościg z czasem zaprowadzi Jacka na skraj przepaści. I to dosłownie – przyjdzie chwila, że będzie miał pod sobą dziesiątki pięter...

ostatnia.jpg

OSTATNIA ZAGADKA

Porachunki z przygodą

Poszukiwania zaginionej koleżanki prowadzą Jajca, Pucka, Pchełkę i Martę do siedziby groźnej fanatycznej sekty. Do tego w tym samym czasie ktoś ukradł fiolki z niebezpieczną trucizną z laboratorium w Kampinosie.

Co mają ze sobą wspólnego te dwie sprawy?

Przyjaciołom pomoże rozwiązać tę zagadkę tajemniczy reporter Krzysztof.

Czy i tym razem uda się im cało wyjść z opresji? Czy Jajco da radę rozwiązać wszystkie zagadki logiczne, przygotowane przez groźnego przestępcę?

Jaka jest cena za pomyłkę? 

kamienna.jpg

KAMIENNA PUŁAPKA

Porachunki z przygodą

Rozpoczął się morderczy wyścig z czasem.

A przecież pobyt w Beskidzie Małym miał być czystym relaksem. Wszystko odmienia spotkanie chłopaka, który siedzi na środku jezdni i ze łzami w oczach prosi o pomoc dla swojej koleżanki, wprowadzonej przez tajemniczego człowieka do jednej z beskidzkich jaskiń szczelinowych. 

Czy Jajcowi, Pchełce i Puckowi uda się odnaleźć i uwolnić więźniów szalonego profesora toksykologii Szurmieja? Czy odkryją lekarstwo na immunotoksynę X? Czy uratują Martę? 

Akcja toczy się w grupie jaskiń Czarne Działy, w Grocie Komonieckiego, znad wejścia do której spada wodospad i w Mysiorowej Dziurze, znajdującej się na stokach góry Kurczyny. 

Co ciekawe, autor co roku organizuje dla czytelników wyprawy połączone z penetracją niektórych z tych jaskiń. 

czarna.jpg

CZARNA WALIZKA

Porachunki z przygodą

Czy udział w charytatywnej akcji może być źródłem kłopotów? O, tak...Przewożenie walizki wartej dwieście tysięcy złotych nie może ujść uwadze typów spod ciemnej gwiazdy. Czy Jajco, Pchełka i Pucek zdążą na czas dostarczyć "dar życia"? 

Pociąg z tajną walizką wyrusza z Krakowa do Szczecina. Przesyłka objęta jest pełną tajemnicą a trzej chłopcy w ramach wyróżnienia i podziękowania za szlachetny czyn mają za zadanie osobiście dostarczyć ją na miejsce i oddać w ręce tej, której uratuje ona życie. 

tajemnica nie jest jednak pełna. W drodze ktoś uprowadza przesyłkę. 

Jajco i jego przyjaciele mają jedną noc, by odzyskać zawartość walizki – i nie cofają się przed naprawdę ryzykowną akcją, by dotrzymać słowa. 

tajemnica.jpg

TAJEMNICA DESZCZOWEJ NOCY

Porachunki z przygodą

Na obóz harcerski napadają uciekinierzy z więzienia. Terroryzują wszystkich i żądają okupu. Tylko Jajco może sobie poradzić z poskromieniem przestępców, zanim zostanie zrealizowany plan zagrażający życiu harcerzy...

Spostrzegawczość, refleks i sprawność fizyczna przydają się chłopcu, w którego rękach w pewnej chwili leży życie kilkudziesięciu rówieśników. 

Czy dla ich ratowanie będzie gotów kłamać i oszukiwać? I czy wolno to robić, nawet w sytuacji zagrożenia? 

Nie wszyscy będą tego samego zdania. Nawet w chwili, kiedy powiedzenie prawdy może się równać poważnemu zagrożeniu. 

mroczny.jpg

MROCZNY LABIRYNT

Porachunki z przygodą

Kim jest Jajco? Dlaczego nieustannie stacza pojedynki ze złoczyńcami? W jaką kryminalną intrygę wplątał się tym razem?

Młodzi wielbiciele mocnych wrażeń znajdą odpowiedzi w Mrocznym labiryncie. Przeżyją emocjonujące przygody w towarzystwie odważnego Jajca i jego przyjaciół: ostrożnego Pucka, erudyty Pchełki, a także pięknej Marty. Ich przeciwnikami będą groźni przestępcy, a tłem wydarzeń – mazurskie jeziora i zamek w Szymbarku Warmińskim.

To pierwsza część dziesięciotomowej serii. Jajco poznaje Martę i w pierwszej chwili nie przypadają sobie do gustu. 

Wszystko się zmienia, gdy Jacek, ryzykując własne życie, ratuje dziewczynę kilkakrotnie w sytuacji ogromnego zagrożenia. 

Zaklęcie dla Golema
bottom of page