top of page
JP.jpg

Jacek Pałkiewicz

Reporter, jeden z najbardziej aktywnych podróżników i eksploratorów naszych czasów. Trener i twórca survivalu w Europie. Niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu. Z zapałem dokumentujący pradawne kultury małych grup etnicznych, które pod niszczącymi wpływami naszej cywilizacji na zawsze znikają z powierzchni Ziemi...

Na swoim koncie ma wiele osiągnięć i wyróżnień jak: odkrycie źródła Amazonki, szkolenia kosmonautów i jednostek antyterrorystycznych, założenie pierwszej w Europie szkoły survivalu, odznaczenie prymasowskie. Pełnił rolę ambasadora Mazur. Jest autorem ponad 40 publikacji książkowych (w tym wydania wznowione, uaktualnione i rozszerzone) i niezliczonych publikacji w prasie międzynarodowej. Odbył i zorganizował ponad sto wypraw i podróży w różne zakątki globu.

Do dziś pozostaje aktywny w swoich profesjach. Podróżuje oraz prowadzi i organizuje wyprawy na całym świecie i na różną skalę. Nieprzerwanie pisze artykuły dla prasy polskiej i międzynarodowej. 

Jacek Pałkiewicz jest członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie.

Spotkanie autorskie

trwa do dwóch godzin. Autor spotyka się z dorosłymi i z młodzieżą. 

Opowieściom o wyprawach towarzyszą fotografie i filmy (należy przygotować rzutnik, ekran i nagłośnienie). 

Autor przywozi książki - dedykacje wpisuje po spotkaniu. 

Można zorganizować do 2 spotkań dziennie

Niektóre ze spotkań prowadzi Krzysztof Petek. 

Tytuły

Dubaj - prawdziwe oblicze, Amazonka: Zagadka źródła królowej rzek, Eksploracja, Sztuka Podróżowania, Angkor, Pasja życia, Syberia: Wyprawa na biegun zimna, Oblicza strachu, Menu świata, Jak żyć bezpiecznie w dżungli miasta, El Dorado: Polowanie na legendę, Terra Incognita: Wyprawa do źródeł Amazonki, seria „Globtroter”, Po bezdrożach świata, Sztuka przetrwania w wodzie, Przepustka do przygody, seria „Globtroter”, No Limits – Bez ograniczeń, seria „Globtroter”, Survival: Sztuka przetrwania, Szalupą przez Atlantyk, Tajna Misja, seria „Żółty tygrys”

bottom of page