top of page
Człowiek pisania na laptopie
Nasi autorzy

Do zespołu dołączają kolejne osoby. By przyjrzeć się bliżej ich propozycjom, proszę kliknąć przycisk  

ZOBACZ WIĘCEJ
anna_fiałkowska-niewiadomska_edited.jpg

Anna Fiałkowska-Niewiadomska

Anna Fiałkowska-Niewiadomska zadebiutowała w lipcu 2019 powieścią obyczajową  "Niewierna", stanowiącą pierwszy tom cyklu "Siostrzane dusze", skierowanego  przede wszystkim do kobiet. Opowiada o siostrach pochodzących z patologicznej rodziny, które już jako dorosłe osoby skażone DDA, próbują odnaleźć w swoim życiu szczęście i miłość. Drugi tom "Siostrzanych dusz" - "Grzeszna" ma się ukazać w I kwartale przyszłego roku. Ponadto jest w trakcie tworzenia cyklu powieści kryminalnych "Grzechy główne" oraz fantasy opartej na słowiańskich wierzeniach.

_DSC8873_edited.jpg

Małgorzata Garkowska

Autorka powieści obyczajowych, pisanych przez kobietę dla innych kobiet. O zwyczajnych ludziach, nieidealnych, za to prawdziwych. O ich problemach, zmaganiach z losem. I o tym co w życiu ważne i cenne. 

Urodzona w 1977 roku. Płocczanka, mama trojga dzieci, przyjaciółka kotów, pasjonatka fotografii. 

45046159_2282431071775471_24362711630143

Katarzyna Georgiou

Wrocławska poetka, rocznik 1968, absolwentka Seneca College w Toronto, nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz anglista, z zamiłowania animator kultury. Członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich i Związku Literatów Polskich. Współpracuje z Fundacją Atena i wrocławskim Stowarzyszeniem Twórców Kultury przy aktywizacji seniorów i społeczności lokalnych. Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazowe lekcje języka angielskiego, koncerty poetycko-muzyczne.

spss_krisek_edited.jpg

Krzysztof Kwiatkowski – Krisek

Pedagog i autor, wychowawca trudnej młodzieży, twórca własnej metody pracy - w dużym stopniu opartej na metodzie i filozofii sztuki przetrwania. 

Autor słynnej książki "Survival po polsku", także "Leśnego survivalu", prowadzi internetowy wortal www.survival.infocentrum.com. Prowadzi własne obozy z elementami sztuki przetrwania dla dzieci i młodzieży. Brał udział jako korespondent, ratownik i survivalowiec w najdłuższym samochodowym rajdzie świata TRANSSYBERIA-GIGANT 2004 30.000 km Gdańsk-Magadan-Gdańsk. Doskonały orator i porywający gawędziarz. 

IMG_2606_edited.jpg

Danuta Lubina-Cipińska

Dziennikarka, krytyk teatralny, podróżniczka, zajmująca się tematyką Górnego Śląska. Pracowała dla „Gazety Wyborczej”, tygodnika „Nowiny”, miesięcznika „Śląsk”, współpracowała z „Rzeczpospolitą”. Zainteresowania tematyką śląską odzwierciedlają dwa tomy rozmów o Górnym Śląsku: „Ziemia z uśmiechu Boga” oraz „Śląsk jak Ameryka”. Autorka biograficznego reportażu o Jerzym Milanie oraz wywiadu-rzeki z długoletnim dyrektorem artystycznym Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Jerzym Wójcikiem. Z Anną Gomułką wydała też książkę „Karuzela z Krystynami”. Podróżuje od lat, najczęściej w gronie rodzinnym. Wrażeniami, anegdotami i doświadczeniami z podróży dzieli się z publicznością.

JP.jpg

Jacek Pałkiewicz

Reporter, podróżnik i eksplorator. Trener i twórca survivalu w Europie. Odkrywca źródła Amazonki, znawca Syberii, założyciel pierwszej w Europie szkoły survivalu. Jest autorem ponad 40 publikacji książkowych w kilku językach Odbył i zorganizował ponad sto wypraw i podróży w różne zakątki Ziemi.

Jacek Pałkiewicz jest członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie.

DSC00126.JPG

Romuald Pawlak

Pisze głównie dla dzieci i młodzieży. Jedna z jego książek dla dzieci, „Miłek z Czarnego Lasu”, najpierw zdobyła nagrodę IBBY dla najlepszej książki dla dzieci roku 2008 a następnie w 2017 została zekranizowana. Dewizą autora jest tak pisać, aby czytelnika nie nudzić, stąd w jego twórczości dla dzieci i młodzieży pojawiają się fantastyka, kryminał, czasem elementy grozy. Kiedy nie pisze, spogląda w niebo – choć bowiem przestał pisać fantastykę, wciąż bardzo interesuje go badanie kosmosu, loty ludzi w przestrzeń kosmiczną i bezzałogowych sond na inne ciała niebieskie. 

kp1.jpg

Krzysztof Petek

Autor 27 książek przygodowo-sensacyjnych dla dzieci, młodzieży i czytelnika dorosłego. Dziennikarz, organizator wypraw i szkół przetrwania, instruktor survivalu i samoobrony, popularyzator zdrowego trybu życia. Prowadzi warsztaty literackie, dziennikarskie, przeciw przemocy. Poprowadził ponad 200 Nocy w bibliotece - głównie Nocy detektywów, agentów, poszukiwaczy skarbów, pisarzy, dziennikarzy, poetów. 

Podczas spotkań autorskich prezentuje fotografie z wypraw na wiele kontynentów. 

Barbara_Sęk_edited.jpg

Barbara Sęk

Autorka powieści społeczno-obyczajowych i psychologicznych. Tworzy prozę środka: przystępną w formie, wymagającą w treści. Największy nacisk kładzie na wiarygodny i skomplikowany rys psychologiczny postaci oraz ich ukryte i pokrętne motywacje do działania w sytuacjach kryzysowych. W swoich książkach skupia się na problematyce tradycyjnych więzi międzyludzkich (przede wszystkim rodzinnych) i wyzwań, jakie przed nim stawia współczesność. Wyznaje dewizę: SĘK w tym, aby pisać tak, aby odbiorca czytał trzy dni, a myślał o lekturze trzy lata. 

62383983_2470893696262329_86376230226367

Małgorzata Warda

Rzeźbiarka i pisarka nurtu literatury obyczajowej dla kobiet. W 2015 zadebiutowała jako pisarka dla młodzieży, zdobywając za swoją pierwszą młodzieżową powieść nagrodę IBBY. Polecana przez Internationale Jugendbibliothek i International Youth Library. Jest także autorką kilku tekstów zespołu Farba a na polu artystycznym twórczynią portretów i obrazów, wykonanych w indywidualnym stylu oraz oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz. Od lat prowadzi kursy twórczego pisania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

kasia_na_strone_edited.jpg

Katarzyna Wasilkowska

Jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, copywriterką i tłumaczką języka angielskiego. Za debiutancką powieść "Jowanka i gang spod Gilotyny" została nagrodzona "Guliwerem w krainie Olbrzymów", a jej "Kobra" otrzymała wyróżnienie w 26. Ogólnopolskim Konkursie im. Kornela Makuszyńskiego. Jest członkinią Stowarzyszenia Polskiej Sekcji IBBY i stypendystką MKiDN. Autorka odbyła setki udanych spotkań i warsztatów z dziećmi i rodzicami. Ma świetny kontakt z uczestnikami. Wasilkowska opiera spotkanie na dialogu i ciągłej interakcji.

Anna Zgierun-Łacina

Anna Zgierun-Łacina

Anna Zgierun-Łacina, z pasji biolog, z wykształcenia genetyk, autorka bajek edukacyjnych i powieści familijnych. Nagradzana przez Polską Sekcję IBBY.

Publikuje pod dwoma nazwiskami: jako Anna Łacina pisze powieści obyczajowe przeznaczone dla młodzieży oraz osób lubiących konwencję literatury młodzieżowej, (obecnie zaliczane do tzw. literatury Young Adult) jako Anna Zgierun fantastykę, oraz książki dla dzieci młodszych, zaliczane do literatury edukacyjnej. 

IMG_4161_edited.jpg

Krystyna Śmigielska

Autorka opowiastek dla dzieci w wieku przedszkolnym, przygodowych powieści dla dzieci starszych i powieści obyczajowych dla dorosłych.  Była animatora kultury, nauczycielka, bibliotekarka. Debiutowała w roku współpracowała z wydawnictwami: Skrzat, Replika, Alegoria, Bibliotekarium. Opisuje codzienne, z pozoru zwykłe życie bohaterów, pełne emocji, trudnych do przezwyciężenia przeciwności losu. W roku 2006 otrzymała II nagrodę w siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Nie pochłonie nas ekran”, zorganizowanego przez ZNP w Poznaniu.

Magdalena Jasny

Magdalena Jasny

Tworzy ilustracje do książek i bajek opowiadanych w TV w programach „DOMISIE" i „Mama i ja". Kiedyś, w programie dla dzieci „Ciuchcia", jako pani Kredka prowadziła kącik zabaw plastycznych. Współpracowała także z czasopismami dla dzieci i młodzieży: „CIUCHCIA”, „MAMO TO JA”, „DOMOWE PRZEDSZKOLE”, „ŚWIERSZCZYK”, „ŚWIAT MŁODYCH” i „MIŚ. Przygodę z literaturą zaczęła od „FarMagii”, napisanej dla swojej córeczki – Tereski. Podczas spotkania autorskiego z dziećmi tworzy rysunki nowych, nieznanych zwierząt. 

1_edited.jpg

Andrzej Walter

Krytyk literacki, publicysta, poeta, fotografik. Poeta, fotografik oraz publicysta, autor tekstów krytyczno-literackich, członek redakcji E-tygodnika literackiego Pisarze.pl oraz Wiceprezes Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Wydał siedem tomów poezji. Autor wielu wystaw fotografii w kraju i za granicą. Podczas spotkań rozmawia z czytelnikami nie tylko o własnej poezji, ale i o generalnej kondycji literatury. 

a8.jpg

Agata Widzowska

Poznańska pisarka, poetka, autorka książek dla dzieci w wieku 4-12 lat. Tematem przewodnim jej książek są zwierzęta. Porusza ważne tematy: niepełnosprawność, odrzucenie przez grupę, hipoterapia, przemiana bohatera, przyjaźń i zaufanie, współpraca, empatia, odpowiedzialność za los zwierząt, kontakt między ludźmi a zwierzętami. Stara się przemycać wartości "między wierszami", z humorem i lekkością. Podczas spotkania dzieci rozwiązują zagadki literackie, tworzą własne rymy i zapoznania się z procesem powstawania książki i ilustracji artystycznej. 

11402524_1465296196819369_85312621969388

Wojciech Cesarz

Artysta grafik, dyrektor artystyczny w wydawnictwie prasowym. Jest współautorem „Pamiętnika grzecznego psa”, „Nowych przygód grzecznego psa”, „Wakacji grzecznego psa”, „Kiki ucieka z cyrku”, „Przygód Filipka”, a także powieści dla dorosłych „Czego pragnie Maryla?” W wolnych chwilach pisze limeryki. Od 15 lat zaangażowany w działalność klubu „Rotary International”.

69628805_385937698738404_803224339224094

Agnieszka Urbańska

Polonistka, autorka opowiadań i powieści. Na łamach portalu Qlturka opublikowała cykl szkiców o prozie dla dzieci, powstałej w latach 70. ubiegłego wieku. Na spotkanie przyjedzie z książką o pewnym Franku ery cyfrowej, łączącą beletrystykę z zadaniami z pisania adresowanymi do uczniów klas IV-VI. Pisze dla niedorosłych, prowadzi dla Maszyny do Pisania - w wariancie miesięcznym i weekendowym - warsztaty pisania dla dorosłych, zainteresowanych prozą dziecięcą. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. 

79116276_606427516563603_189239703196034

Zbigniew Masternak

Prozaik, autor scenariuszy filmowych, reportażysta, piłkarz. W 2009 roku ukończył scenariopisarstwo w Krakowskiej Szkole Filmu i Komunikacji Audiowizualnej. Jako prozaik debiutował na łamach "Twórczości" w roku 2000. Pracuje nad autobiograficznym cyklem powieściowym Księstwo. Bohater filmu dokumentalnego "Zbigniew Masternak - Skazany na książki" (2014). Autor noweli filmowej Jezus na prezydenta! (2010). W 2016 roku ukazała się adaptacja komiksowa powieści Nędzole. Autor książek o tematyce sportowej. 

476U1856.jpg

Anna Czerwińska-Rydel

Muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY. Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach. Współtwórczyni portalu Internetowego o Chopinie www.echopin.pl który powstał we współpracy z Ministerstwem Kultury i Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci. Jej książki otrzymały dziesiątki prestiżowych nagród. Mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami, prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne. 

received_2403629666414626_edited.jpg

Marta Boraczyńska

Filolożka, nauczycielka, malarka Vedic Art, joginka, konsultantka psychobiologii, trener Radykalnego Wybaczania metodą Collina Tippinga. Przez wiele lat współpracowała z Pomorskim Studiem Wdrożeń Dydaktycznych, tworząc autorskie gry i projekty. Wspiera akcje promujące czytelnictwo dla dzieci i młodzieży. Pasjonatka rozwoju osobistego.

2wilki-targi-03.jpg

2Wilki

To współtwórcy bloga artystycznego www.2wilki.pl – Kulturalnej Watahy w świecie literatury i sztuki. Zespół tworzą Nika Jaworowska-Duchlińska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego i Karolina Grabarczyk, absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Warszawskiego. Architekt, pisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych.

Kotwica 1
Kotwica 2
Kotwica 3
Kotwica 4
Kotwica 5
Kotwica 6
Kotwica 7
Kotwica 8
Kotwica 9
Kotwica 10
Kotwica 11
Kotwica 12
Kotwica 13
Kotwica 14
Kotwica 15
Kotwica 16
Kotwica 17
Kotwica 18
Kotwica 19
Kotwica 20
Kotwica 21
Kotwica 22
Kotwica 23
bottom of page